گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / کافی‌نت (شبکه‌ی بیسیم)

کافی‌نت (شبکه‌ی بیسیم)

استفاده از شبكه‌ی بی‌سیم و كافی‌نت دانشگاه

شبكه‌ی كافی‌نت و یا شبكه‌ی بی‌سیم دانشگاه، از طریق حضور در كافی‌نت‌های دانشگاه و یا با استفاده از انواع لپ‌تاپ، تلفن همراه و یا تبلت‌هایی كه مجهز به امكان ارتباط بی‌سیم هستند، قابل دسترسی است.

اتصال به شبكه‌ی بی‌سیم دانشگاه نیاز به رمز یا كلید امنیتی ندارد و به‌محض ارتباط با شبكه، تمامی وب‌گاه‌ها و سامانه های مبتنی بر وب دانشگاه به‌صورت رایگان، در دسترس خواهد بود.

برای مشاهده‌ی وب‌گاه‌ها و سامانه‌های مبتنی بر وب دانشگاه، كافی است رایانه، تبلت و یا تلفن همراه شما به این شبكه متصل گردد، اما برای مرور اینترنت می‌بایستی نام كاربر و اسم رمز مخصوص شبكه‌ی كافی‌نت را وارد كنید.

در حال حاضر از همان نام كاربر و اسم رمزی كه برای ورود به سامانه‌ی رسا استفاده می‌كنید، برای استفاده از اینترنت و یا جهت ورود به بخش مدیریت سامانه‌ی كافی‌نت استفاده نمایید.

شارژ حساب كاربری شبكه‌ی كافی‌نت دانشگاه از طریق كارت‌های معتبر عضو شبكه‌ی شتاب امكان‌پذیر است.

جهت ورود به سامانه‌ی شبكه‌ی كافی‌نت روی لینک زیر کلیک نمایید:

سامانه کافی نت(شبکه بیسیم)

مجتمع دانشگاهی و ساختمان تحصیلات تكمیلی دانشگاه تحت پوشش شبكه‌ی بی‌سیم است. نام شبكه در تمامی نقاط مذكور iaus-ic می‌باشد.

عبارت iaus-ic از دو بخش تشكیل شده است؛ بخش اول همان دامنه‌ی دانشگاه است و بخش دوم، حروف اول عبارت Internet Café می‌باشد.

شارژ الكترونیكی از طریق سامانه‌ی كافی‌نت دانشگاه انجام می‌شود. در حال حاضر این شارژ از طریق درگاه الكترونیك ملی و پارسیان صورت می‌گیرد كه تمام كارت‌های عضو شبكه‌ی شتاب را می‌پذیرند.

از طریق سامانه‌ی كافی‌نت می‌توانید میزان باقی‌مانده‌ی حساب كاربری خود را ملاحظه نمایید.

مجدداً یادآوری می‌كنیم كه برای استفاده از وب‌گاه‌ها و یا سامانه‌های دانشگاه نیازی به حساب كاربری نبوده و فقط كافی است رایانه‌ی مورد استفاده‌ی شما به شبكه‌ی كافی‌نت متصل باشد.

مركز فنّاوری اطلاعات
معاونت پژوهش و فنّاوری