گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / کتابخانه‌ی دیجیتال

کتابخانه‌ی دیجیتال

راهنمای استفاده از كتابخانه‌ی دیجیتال
برای ورود به كتابحانه‌ی دیجیتال از نشانی http://dl.iau.ac.ir استفاده كنید.
همكاران و یا استادان محترمی كه مایل هستند از خارج از شبكه‌ی دانشگاه به وبگاه‌های كتابخانه‌ی دیجیتال متصل شوند می‌توانند از روش های زیر استفاده نمایند:
۱- استفاده از روشRemote Access System : از داخل دانشگاه وارد آدرس کتابخانه دیجیتال شده و از گوشه سمت راست بالای صفحه گزینه link  را کلیک نمایید. در صفحه جدید؛ گزینه New Account را انتخاب نمایید. سپس وارد صفحه تعیین هویت متمرکز شده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نموده و نهایتا دکمه ثبت را کلیک کنید. در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات ثبت نام؛ ایمیل حاوی نام کاربری و کد فعالسازی برای شما ارسال می شود. بر روی لینک فعال سازی کلیک نموده و با استفاده از کد فعال سازی؛ کلمه عبور جدید را تعریف کرده و ثبت نمایید. با کد فعال سازی فقط می توانید کلمه عبور جدیدی به نام کاربری خود اختصاص دهید. کد فعال سازی فقط یکبار قابل استفاده می باشد. حداکثر پس از ۲۴ ساعت؛ امکان دسترسی به کتابخانه دیجیتال برای شما فراهم می شود. مجددا با ورود به آدرس کتابخانه دیجیتال از هر نقطه خارج از شبکه دانشگاه و وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور می توانید Log in نمایید. پس از ورودُ لیست پایگاه های قابل دسترس ؛ در سمت راست صفحه نمایش داده می شود. در حال حاضر پایگاه های زیر از طریق وبگاه‌ كتابخانه‌ی دیجیتال دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار؛ قابل دسترس هستند:
cabi: cabdirect.org(حوزه کشاورزی)
Springer: link.springer.com(بزرگترین ناشر کتب الکترونیکی)
EBSCOپایگاه کارگزار مناسب جهت بررسی سوابق تحقیق))
Elsevier: sciencedirect.com
Elsevier: scopus.com

لینک راهنمای تصویری استفاده از کتابخانه دیجیتال در خارج از شبکه دانشگاه

۲- استفاده از VPN: از طریق VPN با استفاده از نام كاربر و اسم رمز خویش می توانید به شبكه دانشگاه ‌ متصل شوید. برای ارتباط از بسته‌ی آماده‌ای که به همین منظور ساخته شده، استفاده نمایید. با کلیک روی ReSearchVPN.zip پرونده را دریافت کنید. پس از دریافت پرونده آن‌را از حالت فشرده خارج كنید و سپس روی آن دوبار كلیك كنید. پس از اتصال می‌توانید از نشانی فوق استفاده نمایید. توجه فرمایید كه برای استفاده از این سرویس باید قبلاً حساب اینترنت شما شارژ شده باشد . (این سرویس ساعت رایگان ندارد)چنانچه ار وی پی ان استفاده كنید، در مدت استفاده از كتابخانه‌ی دیجیتال، مبلغی تعیین‌شده به‌عنوان نرخ استفاده از اینترنت، از حساب كاربری شما كسر خواهد شد. برای شارژ حساب می‌توانید از سامانه‌ی ساشا به نشانی https://ic.iaus.ac.ir استفاده نمایید. توجه داشته باشید كه خطای هنگام اتصال می‌تواند ناشی از عدم اتصال به اینترنت، اشتباه در وارد كردن نام كاربر و یا اسم رمز و یا پایان‌یافتنِ اشتراك اینترنت دانشگاه باشد.

download